BRFinfoBRF i STOCKHOLMRiksbyggen Bostadsrättsförening Tumbahus nr 2

Riksbyggen Bostadsrättsförening Tumbahus nr 2

712800-1364 · STOCKHOLM, Stockholm

Bildad1984
StatusAktiv
OrtSTOCKHOLM

Om Riksbyggen Bostadsrättsförening Tumbahus nr 2

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus, mot ersättning, till föreningens medlemmar upplåta bostadsrättslägenheter för permanent boende, och i förekommande fall lokaler, till nyttjande utan begränsning i tiden. Föreningen ska i sin verksamhet främja de kooperativa principerna såsom de kommer till uttryck i dessa stadgar och verka för en socialt, ekonomiskt och miljömässigt hållbar utveckling.

Registeruppgifter

Organisationsnummer712800-1364
Juridisk formBostadsrättsförening
StatusÄr verksam
Bildad1984
AdressBox 92082
OrtSTOCKHOLM
KommunBotkyrka
LänStockholm
Bransch (SNI)Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Från Bolagsverket

Verksamhetsbeskrivning

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus, mot ersättning, till föreningens medlemmar upplåta bostadsrättslägenheter för permanent boende, och i förekommande fall lokaler, till nyttjande utan begränsning i tiden. Föreningen ska i sin verksamhet främja de kooperativa principerna såsom de kommer till uttryck i dessa stadgar och verka för en socialt, ekonomiskt och miljömässigt hållbar utveckling.

Registrerad adress

Box 92082, 12007 STOCKHOLM

SNI-branschkoder
68204Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Energideklaration

Energideklaration ej registrerad för denna förening i vårt urval. Regler och energiklass A–G för BRF →

Få offert på energiåtgärder för föreningen

Vill styrelsen sänka energikostnaderna? Få kostnadsfria offerter på energikartläggning, solceller, värmepump eller fönsterbyte — anpassat efter Riksbyggen Bostadsrättsförening Tumbahus nr 2.

Vanliga frågor om Riksbyggen Bostadsrättsförening Tumbahus nr 2

Q: Var ligger Riksbyggen Bostadsrättsförening Tumbahus nr 2?

Riksbyggen Bostadsrättsförening Tumbahus nr 2 är beläget i STOCKHOLM, på adressen Box 92082, Stockholm.

Q: Vad har Riksbyggen Bostadsrättsförening Tumbahus nr 2 för organisationsnummer?

Organisationsnumret för Riksbyggen Bostadsrättsförening Tumbahus nr 2 är 712800-1364.

Q: När bildades Riksbyggen Bostadsrättsförening Tumbahus nr 2?

Riksbyggen Bostadsrättsförening Tumbahus nr 2 bildades år 1984.

Q: Hur kontaktar jag styrelsen i Riksbyggen Bostadsrättsförening Tumbahus nr 2?

Kontakta styrelsen via de uppgifter som visas på den här sidan. Styrelsen kan också claima föreningsprofilen för att lägga till direktkontakt.

Annons

Kontakt

Claima denna BRF

Externa källor

Bolagsverket ↗InfoFinder.se ↗

Saknar föreningen en hemsida?

Vi bygger och sköter hemsidor åt bostadsrättsföreningar.

Läs mer →