BRFinfoBRF i VARBERGHSB Bostadsrättsförening Sunnerbo i Varberg

HSB Bostadsrättsförening Sunnerbo i Varberg

716408-3326 · VARBERG, Halland

Bildad1996
StatusAktiv
OrtVARBERG

Om HSB Bostadsrättsförening Sunnerbo i Varberg

Bostadsrättsföreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler åt medlemmarna till nyttjande utan tidsbegränsning. Vidare har bostadsrättsföreningen till ändamål att främja studie- och fritidsverksamhet inom bostadsrättsföreningen samt för att stärka gemenskapen och tillgodose gemensamma intressen och behov, främja serviceverksamhet med anknytning till boendet. Bostadsrättsföreningen ska i all verksamhet värna om miljön genom att verka för en långsiktig hållbar utveckling. Bostadsrätt är den rätt i föreningen, som en medlem har på grund av upplåtelsen. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registeruppgifter

Organisationsnummer716408-3326
Juridisk formBostadsrättsförening
StatusÄr verksam
Bildad1996
AdressBox 233
OrtVARBERG
KommunVarberg
LänHalland
Bransch (SNI)Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Från Bolagsverket

Verksamhetsbeskrivning

Bostadsrättsföreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler åt medlemmarna till nyttjande utan tidsbegränsning. Vidare har bostadsrättsföreningen till ändamål att främja studie- och fritidsverksamhet inom bostadsrättsföreningen samt för att stärka gemenskapen och tillgodose gemensamma intressen och behov, främja serviceverksamhet med anknytning till boendet. Bostadsrättsföreningen ska i all verksamhet värna om miljön genom att verka för en långsiktig hållbar utveckling. Bostadsrätt är den rätt i föreningen, som en medlem har på grund av upplåtelsen. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registrerad adress

Susvindsvägen 8, 43232 VARBERG

SNI-branschkoder
68204Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Energideklaration

Energideklaration ej registrerad för denna förening i vårt urval. Regler och energiklass A–G för BRF →

Få offert på energiåtgärder för föreningen

Vill styrelsen sänka energikostnaderna? Få kostnadsfria offerter på energikartläggning, solceller, värmepump eller fönsterbyte — anpassat efter HSB Bostadsrättsförening Sunnerbo i Varberg.

Vanliga frågor om HSB Bostadsrättsförening Sunnerbo i Varberg

Q: Var ligger HSB Bostadsrättsförening Sunnerbo i Varberg?

HSB Bostadsrättsförening Sunnerbo i Varberg är beläget i VARBERG, på adressen Box 233, Halland.

Q: Vad har HSB Bostadsrättsförening Sunnerbo i Varberg för organisationsnummer?

Organisationsnumret för HSB Bostadsrättsförening Sunnerbo i Varberg är 716408-3326.

Q: När bildades HSB Bostadsrättsförening Sunnerbo i Varberg?

HSB Bostadsrättsförening Sunnerbo i Varberg bildades år 1996.

Q: Hur kontaktar jag styrelsen i HSB Bostadsrättsförening Sunnerbo i Varberg?

Kontakta styrelsen via de uppgifter som visas på den här sidan. Styrelsen kan också claima föreningsprofilen för att lägga till direktkontakt.

Annons

Kontakt

Kontaktuppgifter saknas.

Claima denna BRF

Externa källor

Bolagsverket ↗InfoFinder.se ↗

Saknar föreningen en hemsida?

Vi bygger och sköter hemsidor åt bostadsrättsföreningar.

Läs mer →