BRFinfoBRF i ÄLVSJÖHSB Bostadsrättsförening Östberga i Stockholm

HSB Bostadsrättsförening Östberga i Stockholm

702002-6816 · ÄLVSJÖ, Stockholm

Bildad1972
StatusAktiv
OrtÄLVSJÖ

Om HSB Bostadsrättsförening Östberga i Stockholm

Bostadsrättsföreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler åt medlemmarna för nyttjande utan tidsbegränsning. Vidare har bostadsrättsföreningen till ändamål att främja studie- och fritidsverksamhet inom bostadsrättsföreningen samt för att stärka gemenskapen och tillgodose gemensamma intressen och behov, främja serviceverksamhet och tillgänglighet med anknytning till boendet.

Registeruppgifter

Organisationsnummer702002-6816
Juridisk formBostadsrättsförening
StatusÄr verksam
Bildad1972
AdressStamgatan 48
OrtÄLVSJÖ
KommunStockholm
LänStockholm
Bransch (SNI)Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Från Bolagsverket

Verksamhetsbeskrivning

Bostadsrättsföreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler åt medlemmarna för nyttjande utan tidsbegränsning. Vidare har bostadsrättsföreningen till ändamål att främja studie- och fritidsverksamhet inom bostadsrättsföreningen samt för att stärka gemenskapen och tillgodose gemensamma intressen och behov, främja serviceverksamhet och tillgänglighet med anknytning till boendet.

Registrerad adress

Box 92082, 12007 STOCKHOLM

SNI-branschkoder
68204Förvaltning i bostadsrättsföreningar
68203Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler

Energideklaration

Energideklaration ej registrerad för denna förening i vårt urval. Regler och energiklass A–G för BRF →

Få offert på energiåtgärder för föreningen

Vill styrelsen sänka energikostnaderna? Få kostnadsfria offerter på energikartläggning, solceller, värmepump eller fönsterbyte — anpassat efter HSB Bostadsrättsförening Östberga i Stockholm.

Vanliga frågor om HSB Bostadsrättsförening Östberga i Stockholm

Q: Var ligger HSB Bostadsrättsförening Östberga i Stockholm?

HSB Bostadsrättsförening Östberga i Stockholm är beläget i ÄLVSJÖ, på adressen Stamgatan 48, Stockholm.

Q: Vad har HSB Bostadsrättsförening Östberga i Stockholm för organisationsnummer?

Organisationsnumret för HSB Bostadsrättsförening Östberga i Stockholm är 702002-6816.

Q: När bildades HSB Bostadsrättsförening Östberga i Stockholm?

HSB Bostadsrättsförening Östberga i Stockholm bildades år 1972.

Q: Hur kontaktar jag styrelsen i HSB Bostadsrättsförening Östberga i Stockholm?

Kontakta styrelsen via de uppgifter som visas på den här sidan. Styrelsen kan också claima föreningsprofilen för att lägga till direktkontakt.

Annons

Kontakt

Claima denna BRF

Externa källor

Bolagsverket ↗InfoFinder.se ↗

Saknar föreningen en hemsida?

Vi bygger och sköter hemsidor åt bostadsrättsföreningar.

Läs mer →