BRFinfoBRF i LUNDHSB Bostadsrättsförening Engelska Parken i Kristianstad

HSB Bostadsrättsförening Engelska Parken i Kristianstad

769642-9609 · LUND, Skåne

Bildad2025
StatusEj verksam
OrtLUND

Om HSB Bostadsrättsförening Engelska Parken i Kristianstad

Bostadsrättsföreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler åt medlemmarna för nyttjande utan tidsbegränsning. Vidare har bostadsrättsföreningen till ändamål att främja studie- och fritidsverksamhet inom bostadsrättsföreningen samt för att stärka gemenskapen och tillgodose gemensamma intressen och behov, främja serviceverksamhet och tillgänglighet med anknytning till boendet. Bostadsrättsföreningen ska i all verksamhet värna om miljön genom att verka för en långsiktig hållbar utveckling.

Registeruppgifter

Organisationsnummer769642-9609
Juridisk formBostadsrättsförening
StatusEj verksam
Bildad2025
AdressBox 1712
OrtLUND
KommunKristianstad
LänSkåne
Bransch (SNI)Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Från Bolagsverket

Verksamhetsbeskrivning

Bostadsrättsföreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler åt medlemmarna för nyttjande utan tidsbegränsning. Vidare har bostadsrättsföreningen till ändamål att främja studie- och fritidsverksamhet inom bostadsrättsföreningen samt för att stärka gemenskapen och tillgodose gemensamma intressen och behov, främja serviceverksamhet och tillgänglighet med anknytning till boendet. Bostadsrättsföreningen ska i all verksamhet värna om miljön genom att verka för en långsiktig hållbar utveckling.

Registrerad adress

Box 1712, 22101 LUND

SNI-branschkoder
68204Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Energideklaration

Energideklaration ej registrerad för denna förening i vårt urval. Regler och energiklass A–G för BRF →

Få offert på energiåtgärder för föreningen

Vill styrelsen sänka energikostnaderna? Få kostnadsfria offerter på energikartläggning, solceller, värmepump eller fönsterbyte — anpassat efter HSB Bostadsrättsförening Engelska Parken i Kristianstad.

Vanliga frågor om HSB Bostadsrättsförening Engelska Parken i Kristianstad

Q: Var ligger HSB Bostadsrättsförening Engelska Parken i Kristianstad?

HSB Bostadsrättsförening Engelska Parken i Kristianstad är beläget i LUND, på adressen Box 1712, Skåne.

Q: Vad har HSB Bostadsrättsförening Engelska Parken i Kristianstad för organisationsnummer?

Organisationsnumret för HSB Bostadsrättsförening Engelska Parken i Kristianstad är 769642-9609.

Q: När bildades HSB Bostadsrättsförening Engelska Parken i Kristianstad?

HSB Bostadsrättsförening Engelska Parken i Kristianstad bildades år 2025.

Q: Hur kontaktar jag styrelsen i HSB Bostadsrättsförening Engelska Parken i Kristianstad?

Kontakta styrelsen via de uppgifter som visas på den här sidan. Styrelsen kan också claima föreningsprofilen för att lägga till direktkontakt.

Annons

Kontakt

Kontaktuppgifter saknas.

Claima denna BRF

Externa källor

Bolagsverket ↗InfoFinder.se ↗

Saknar föreningen en hemsida?

Vi bygger och sköter hemsidor åt bostadsrättsföreningar.

Läs mer →