BRFinfoBRF i SUNDSVALLBostadsrättsföreningen Vedklyven

Bostadsrättsföreningen Vedklyven

769634-0061 · SUNDSVALL, Stockholm

Bildad2024
StatusAktiv
OrtSUNDSVALL

Om Bostadsrättsföreningen Vedklyven

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter under nyttjanderätt och utan tidsbegränsning. Upplåtelse får även omfatta mark som ligger i anslutning till föreningens hus, om marken skall användas som komplement till bostadslägenhet. Bostadsrätt är den rätt i föreningen som en medlem har på grund av upplåtelsen. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registeruppgifter

Organisationsnummer769634-0061
Juridisk formBostadsrättsförening
StatusÄr verksam
Bildad2024
AdressBox 226
OrtSUNDSVALL
KommunHuddinge
LänStockholm
Bransch (SNI)Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Från Bolagsverket

Verksamhetsbeskrivning

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter under nyttjanderätt och utan tidsbegränsning. Upplåtelse får även omfatta mark som ligger i anslutning till föreningens hus, om marken skall användas som komplement till bostadslägenhet. Bostadsrätt är den rätt i föreningen som en medlem har på grund av upplåtelsen. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registrerad adress

Box 226, 85104 SUNDSVALL

SNI-branschkoder
68204Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Energideklaration

Energideklaration ej registrerad för denna förening i vårt urval. Regler och energiklass A–G för BRF →

Få offert på energiåtgärder för föreningen

Vill styrelsen sänka energikostnaderna? Få kostnadsfria offerter på energikartläggning, solceller, värmepump eller fönsterbyte — anpassat efter Bostadsrättsföreningen Vedklyven.

Vanliga frågor om Bostadsrättsföreningen Vedklyven

Q: Var ligger Bostadsrättsföreningen Vedklyven?

Bostadsrättsföreningen Vedklyven är beläget i SUNDSVALL, på adressen Box 226, Stockholm.

Q: Vad har Bostadsrättsföreningen Vedklyven för organisationsnummer?

Organisationsnumret för Bostadsrättsföreningen Vedklyven är 769634-0061.

Q: När bildades Bostadsrättsföreningen Vedklyven?

Bostadsrättsföreningen Vedklyven bildades år 2024.

Q: Hur kontaktar jag styrelsen i Bostadsrättsföreningen Vedklyven?

Kontakta styrelsen via de uppgifter som visas på den här sidan. Styrelsen kan också claima föreningsprofilen för att lägga till direktkontakt.

Annons

Kontakt

Claima denna BRF

Externa källor

Bolagsverket ↗InfoFinder.se ↗

Saknar föreningen en hemsida?

Vi bygger och sköter hemsidor åt bostadsrättsföreningar.

Läs mer →