BRFinfoBRF i SUNDSVALLBostadsrättsföreningen Herkules

Bostadsrättsföreningen Herkules

769623-6905 · SUNDSVALL, Västernorrland

Bildad2016
StatusAktiv
OrtSUNDSVALL

Om Bostadsrättsföreningen Herkules

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler till medlemmarna för utnyttjande utan begränsning i tiden. Bostadsrättsföreningen ska i all verksamhet värna om miljön genom att verka för en långsiktig hållbar utveckling. En medlems rätt i föreningen, på grund av en sådan upplåtelse, kallas bostadsrätt. En medlem som innehar en bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registeruppgifter

Organisationsnummer769623-6905
Juridisk formBostadsrättsförening
StatusÄr verksam
Bildad2016
AdressBox 269
OrtSUNDSVALL
KommunSundsvall
LänVästernorrland
Bransch (SNI)Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Från Bolagsverket

Verksamhetsbeskrivning

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler till medlemmarna för utnyttjande utan begränsning i tiden. Bostadsrättsföreningen ska i all verksamhet värna om miljön genom att verka för en långsiktig hållbar utveckling. En medlems rätt i föreningen, på grund av en sådan upplåtelse, kallas bostadsrätt. En medlem som innehar en bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registrerad adress

Box 269, 85104 SUNDSVALL

SNI-branschkoder
68204Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Föreningens egna sidor

Föreningens hemsida →
brfhercules.com · Verifierad 2 september 2026

Länkarna kontrolleras maskinellt av vår bot. Stämmer något inte? Claima föreningen så rättar vi det.

Energideklaration

Energideklaration ej registrerad för denna förening i vårt urval. Regler och energiklass A–G för BRF →

Få offert på energiåtgärder för föreningen

Vill styrelsen sänka energikostnaderna? Få kostnadsfria offerter på energikartläggning, solceller, värmepump eller fönsterbyte — anpassat efter Bostadsrättsföreningen Herkules.

Vanliga frågor om Bostadsrättsföreningen Herkules

Q: Var ligger Bostadsrättsföreningen Herkules?

Bostadsrättsföreningen Herkules är beläget i SUNDSVALL, på adressen Box 269, Västernorrland.

Q: Vad har Bostadsrättsföreningen Herkules för organisationsnummer?

Organisationsnumret för Bostadsrättsföreningen Herkules är 769623-6905.

Q: När bildades Bostadsrättsföreningen Herkules?

Bostadsrättsföreningen Herkules bildades år 2016.

Q: Hur kontaktar jag styrelsen i Bostadsrättsföreningen Herkules?

Kontakta styrelsen via de uppgifter som visas på den här sidan. Styrelsen kan också claima föreningsprofilen för att lägga till direktkontakt.

Annons

Kontakt

Claima denna BRF

Externa källor

Bolagsverket ↗InfoFinder.se ↗

Saknar föreningen en hemsida?

Vi bygger och sköter hemsidor åt bostadsrättsföreningar.

Läs mer →