BRFinfoBRF i UPPLANDS VÄSBYBostadsrättsföreningen Brunkebergsgården

Bostadsrättsföreningen Brunkebergsgården

769617-1938 · UPPLANDS VÄSBY, Stockholm

Bildad2010
StatusAktiv
OrtUPPLANDS VÄSBY

Om Bostadsrättsföreningen Brunkebergsgården

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta lägenheter åt medlemmarna till nyttjande utan begränsning i tiden. En medlems rätt i föreningen, på grund av en sådan upplåtelse, kallas bostadsrätt. En medlem som innehar en bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registeruppgifter

Organisationsnummer769617-1938
Juridisk formBostadsrättsförening
StatusÄr verksam
Bildad2010
AdressBox 2018
OrtUPPLANDS VÄSBY
KommunUpplands Väsby
LänStockholm
Bransch (SNI)Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Från Bolagsverket

Verksamhetsbeskrivning

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta lägenheter åt medlemmarna till nyttjande utan begränsning i tiden. En medlems rätt i föreningen, på grund av en sådan upplåtelse, kallas bostadsrätt. En medlem som innehar en bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registrerad adress

Box 2018, 19402 UPPLANDS VÄSBY

SNI-branschkoder
68204Förvaltning i bostadsrättsföreningar
68209Övrig förvaltning av egna eller arrenderade fastigheter

Föreningens egna sidor

Föreningens hemsida →
brunkebergsgarden.se · Verifierad 2 september 2026
Föreningen publicerar sin årsredovisning →
Hittad 2 september 2026 · Dokumentet ligger hos föreningen. Vi läser inte innehållet.

Länkarna kontrolleras maskinellt av vår bot. Stämmer något inte? Claima föreningen så rättar vi det.

Energideklaration

Energideklaration ej registrerad för denna förening i vårt urval. Regler och energiklass A–G för BRF →

Få offert på energiåtgärder för föreningen

Vill styrelsen sänka energikostnaderna? Få kostnadsfria offerter på energikartläggning, solceller, värmepump eller fönsterbyte — anpassat efter Bostadsrättsföreningen Brunkebergsgården.

Vanliga frågor om Bostadsrättsföreningen Brunkebergsgården

Q: Var ligger Bostadsrättsföreningen Brunkebergsgården?

Bostadsrättsföreningen Brunkebergsgården är beläget i UPPLANDS VÄSBY, på adressen Box 2018, Stockholm.

Q: Vad har Bostadsrättsföreningen Brunkebergsgården för organisationsnummer?

Organisationsnumret för Bostadsrättsföreningen Brunkebergsgården är 769617-1938.

Q: När bildades Bostadsrättsföreningen Brunkebergsgården?

Bostadsrättsföreningen Brunkebergsgården bildades år 2010.

Q: Hur kontaktar jag styrelsen i Bostadsrättsföreningen Brunkebergsgården?

Kontakta styrelsen via de uppgifter som visas på den här sidan. Styrelsen kan också claima föreningsprofilen för att lägga till direktkontakt.

Annons

Kontakt

Claima denna BRF

Externa källor

Bolagsverket ↗InfoFinder.se ↗

Saknar föreningen en hemsida?

Vi bygger och sköter hemsidor åt bostadsrättsföreningar.

Läs mer →