BRFinfoBRF i TYRESÖBostadsrättsföreningen Björkvistet

Bostadsrättsföreningen Björkvistet

769637-1280 · TYRESÖ, Jämtland

Bildad2019
StatusEj verksam
OrtTYRESÖ

Om Bostadsrättsföreningen Björkvistet

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter och lokaler till nyttjande och utan tidsbegränsning. Upplåtelsen får även omfatta mark och terrasser som ligger i anslutning till föreningens hus, om mark och terrass ska användas som komplement till bostadslägenhet eller lokal. Bostadsrätt är den rätt i föreningen som en medlem har på grund av upplåtelsen. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registeruppgifter

Organisationsnummer769637-1280
Juridisk formBostadsrättsförening
StatusEj verksam
Bildad2019
AdressSkälsätravägen 45
OrtTYRESÖ
KommunHärjedalen
LänJämtland
Bransch (SNI)Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Från Bolagsverket

Verksamhetsbeskrivning

Föreningen har till ändamål att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostadslägenheter och lokaler till nyttjande och utan tidsbegränsning. Upplåtelsen får även omfatta mark och terrasser som ligger i anslutning till föreningens hus, om mark och terrass ska användas som komplement till bostadslägenhet eller lokal. Bostadsrätt är den rätt i föreningen som en medlem har på grund av upplåtelsen. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registrerad adress

Skälsätravägen 45, 13554 TYRESÖ

SNI-branschkoder
68204Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Energideklaration

Energideklaration ej registrerad för denna förening i vårt urval. Regler och energiklass A–G för BRF →

Få offert på energiåtgärder för föreningen

Vill styrelsen sänka energikostnaderna? Få kostnadsfria offerter på energikartläggning, solceller, värmepump eller fönsterbyte — anpassat efter Bostadsrättsföreningen Björkvistet.

Vanliga frågor om Bostadsrättsföreningen Björkvistet

Q: Var ligger Bostadsrättsföreningen Björkvistet?

Bostadsrättsföreningen Björkvistet är beläget i TYRESÖ, på adressen Skälsätravägen 45, Jämtland.

Q: Vad har Bostadsrättsföreningen Björkvistet för organisationsnummer?

Organisationsnumret för Bostadsrättsföreningen Björkvistet är 769637-1280.

Q: När bildades Bostadsrättsföreningen Björkvistet?

Bostadsrättsföreningen Björkvistet bildades år 2019.

Q: Hur kontaktar jag styrelsen i Bostadsrättsföreningen Björkvistet?

Kontakta styrelsen via de uppgifter som visas på den här sidan. Styrelsen kan också claima föreningsprofilen för att lägga till direktkontakt.

Annons

Kontakt

Claima denna BRF

Externa källor

Bolagsverket ↗InfoFinder.se ↗

Saknar föreningen en hemsida?

Vi bygger och sköter hemsidor åt bostadsrättsföreningar.

Läs mer →