BRFinfoBRF i SUNDSVALLBostadsrättsföreningen Arkivet

Bostadsrättsföreningen Arkivet

716445-0277 · SUNDSVALL, Västra Götaland

Bildad2014
StatusAktiv
OrtSUNDSVALL

Om Bostadsrättsföreningen Arkivet

Föreningens ändamål är att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostäder för permanent boende samt lokaler åt medlemmarna för nyttjande utan tidsbegränsning. Medlems rätt i föreningen på grund av sådan upplåtelse kallas bostadsrätt. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registeruppgifter

Organisationsnummer716445-0277
Juridisk formBostadsrättsförening
StatusÄr verksam
Bildad2014
AdressBrf Arkivet NABO 19581 Box843
OrtSUNDSVALL
KommunGöteborg
LänVästra Götaland
Bransch (SNI)Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Från Bolagsverket

Verksamhetsbeskrivning

Föreningens ändamål är att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostäder för permanent boende samt lokaler åt medlemmarna för nyttjande utan tidsbegränsning. Medlems rätt i föreningen på grund av sådan upplåtelse kallas bostadsrätt. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registrerad adress

Brf Arkivet NABO 19581 Box843, 85123 SUNDSVALL

SNI-branschkoder
68204Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Föreningens egna sidor

Föreningens hemsida →
brfarkivet.se · Verifierad 2 september 2026

Länkarna kontrolleras maskinellt av vår bot. Stämmer något inte? Claima föreningen så rättar vi det.

Energideklaration

Energideklaration ej registrerad för denna förening i vårt urval. Regler och energiklass A–G för BRF →

Få offert på energiåtgärder för föreningen

Vill styrelsen sänka energikostnaderna? Få kostnadsfria offerter på energikartläggning, solceller, värmepump eller fönsterbyte — anpassat efter Bostadsrättsföreningen Arkivet.

Vanliga frågor om Bostadsrättsföreningen Arkivet

Q: Var ligger Bostadsrättsföreningen Arkivet?

Bostadsrättsföreningen Arkivet är beläget i SUNDSVALL, på adressen Brf Arkivet NABO 19581 Box843, Västra Götaland.

Q: Vad har Bostadsrättsföreningen Arkivet för organisationsnummer?

Organisationsnumret för Bostadsrättsföreningen Arkivet är 716445-0277.

Q: När bildades Bostadsrättsföreningen Arkivet?

Bostadsrättsföreningen Arkivet bildades år 2014.

Q: Hur kontaktar jag styrelsen i Bostadsrättsföreningen Arkivet?

Kontakta styrelsen via de uppgifter som visas på den här sidan. Styrelsen kan också claima föreningsprofilen för att lägga till direktkontakt.

Annons

Kontakt

Claima denna BRF

Externa källor

Bolagsverket ↗InfoFinder.se ↗

Saknar föreningen en hemsida?

Vi bygger och sköter hemsidor åt bostadsrättsföreningar.

Läs mer →