BRFinfoBRF i LINKÖPINGBostadsrättsförening Vattenmelonen i Motala

Bostadsrättsförening Vattenmelonen i Motala

769633-3017 · LINKÖPING, Östergötland

Bildad2018
StatusAktiv
OrtLINKÖPING

Om Bostadsrättsförening Vattenmelonen i Motala

Bostadsrättsföreningen har till ändamål att i bostadsrättsföreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler åt medlemmarna till nyttjande utan tidsbegränsning och därmed främja medlemmarnas ekonomiska intressen. Vidare har bostadsrättsföreningen till ändamål att främja studie- och fritidsverksamhet inom bostadsrättsföreningen samt för att stärka gemenskapen och tillgodose gemensamma intressen och behov, främja serviceverksamheten och tillgänglighet med anknytning till boendet. Bostadsrättsföreningen ska i all verksamhet värna om miljön genom att verka för en långsiktig hållbar utveckling. Bostadsrätt är den rätt i föreningen, som en medlem har på grund av upplåtelsen. Medlem som har bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registeruppgifter

Organisationsnummer769633-3017
Juridisk formBostadsrättsförening
StatusÄr verksam
Bildad2018
AdressBox 1993
OrtLINKÖPING
KommunMotala
LänÖstergötland
Bransch (SNI)Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Från Bolagsverket

Verksamhetsbeskrivning

Bostadsrättsföreningen har till ändamål att i bostadsrättsföreningens hus upplåta bostadslägenheter för permanent boende och lokaler åt medlemmarna till nyttjande utan tidsbegränsning och därmed främja medlemmarnas ekonomiska intressen. Vidare har bostadsrättsföreningen till ändamål att främja studie- och fritidsverksamhet inom bostadsrättsföreningen samt för att stärka gemenskapen och tillgodose gemensamma intressen och behov, främja serviceverksamheten och tillgänglighet med anknytning till boendet. Bostadsrättsföreningen ska i all verksamhet värna om miljön genom att verka för en långsiktig hållbar utveckling. Bostadsrätt är den rätt i föreningen, som en medlem har på grund av upplåtelsen. Medlem som har bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registrerad adress

Box 1993, 58119 LINKÖPING

SNI-branschkoder
68204Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Energideklaration

Energideklaration ej registrerad för denna förening i vårt urval. Regler och energiklass A–G för BRF →

Få offert på energiåtgärder för föreningen

Vill styrelsen sänka energikostnaderna? Få kostnadsfria offerter på energikartläggning, solceller, värmepump eller fönsterbyte — anpassat efter Bostadsrättsförening Vattenmelonen i Motala.

Vanliga frågor om Bostadsrättsförening Vattenmelonen i Motala

Q: Var ligger Bostadsrättsförening Vattenmelonen i Motala?

Bostadsrättsförening Vattenmelonen i Motala är beläget i LINKÖPING, på adressen Box 1993, Östergötland.

Q: Vad har Bostadsrättsförening Vattenmelonen i Motala för organisationsnummer?

Organisationsnumret för Bostadsrättsförening Vattenmelonen i Motala är 769633-3017.

Q: När bildades Bostadsrättsförening Vattenmelonen i Motala?

Bostadsrättsförening Vattenmelonen i Motala bildades år 2018.

Q: Hur kontaktar jag styrelsen i Bostadsrättsförening Vattenmelonen i Motala?

Kontakta styrelsen via de uppgifter som visas på den här sidan. Styrelsen kan också claima föreningsprofilen för att lägga till direktkontakt.

Annons

Kontakt

Kontaktuppgifter saknas.

Claima denna BRF

Externa källor

Bolagsverket ↗InfoFinder.se ↗

Saknar föreningen en hemsida?

Vi bygger och sköter hemsidor åt bostadsrättsföreningar.

Läs mer →