BRFinfoBRF i SUNDSVALLBostadsrättsförening Balladen i Västra Eriksberg

Bostadsrättsförening Balladen i Västra Eriksberg

769623-3274 · SUNDSVALL, Västra Götaland

Bildad2013
StatusAktiv
OrtSUNDSVALL

Om Bostadsrättsförening Balladen i Västra Eriksberg

Föreningens ändamål är att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostäder för permanent boende samt lokaler åt medlemmarna för nyttjande utan tidsbegränsning. Upplåtelse får även omfatta mark som ligger i anslutning till föreningens hus, om marken som ligger i anslutning till föreningens hus, om marken skall användas som komplement till bostadslägenhet eller lokal. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registeruppgifter

Organisationsnummer769623-3274
Juridisk formBostadsrättsförening
StatusÄr verksam
Bildad2013
AdressNABO 24647 Box 843
OrtSUNDSVALL
KommunGöteborg
LänVästra Götaland
Bransch (SNI)Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Från Bolagsverket

Verksamhetsbeskrivning

Föreningens ändamål är att främja medlemmarnas ekonomiska intressen genom att i föreningens hus upplåta bostäder för permanent boende samt lokaler åt medlemmarna för nyttjande utan tidsbegränsning. Upplåtelse får även omfatta mark som ligger i anslutning till föreningens hus, om marken som ligger i anslutning till föreningens hus, om marken skall användas som komplement till bostadslägenhet eller lokal. Medlem som innehar bostadsrätt kallas bostadsrättshavare.

Registrerad adress

NABO 24647 Box 843, 85123 SUNDSVALL

SNI-branschkoder
68204Förvaltning i bostadsrättsföreningar

Föreningens egna sidor

Föreningens hemsida →
brfballaden.se · Verifierad 2 september 2026
Föreningen publicerar sin årsredovisning →
Hittad 2 september 2026 · Dokumentet ligger hos föreningen. Vi läser inte innehållet.

Länkarna kontrolleras maskinellt av vår bot. Stämmer något inte? Claima föreningen så rättar vi det.

Energideklaration

Energideklaration ej registrerad för denna förening i vårt urval. Regler och energiklass A–G för BRF →

Få offert på energiåtgärder för föreningen

Vill styrelsen sänka energikostnaderna? Få kostnadsfria offerter på energikartläggning, solceller, värmepump eller fönsterbyte — anpassat efter Bostadsrättsförening Balladen i Västra Eriksberg.

Vanliga frågor om Bostadsrättsförening Balladen i Västra Eriksberg

Q: Var ligger Bostadsrättsförening Balladen i Västra Eriksberg?

Bostadsrättsförening Balladen i Västra Eriksberg är beläget i SUNDSVALL, på adressen NABO 24647 Box 843, Västra Götaland.

Q: Vad har Bostadsrättsförening Balladen i Västra Eriksberg för organisationsnummer?

Organisationsnumret för Bostadsrättsförening Balladen i Västra Eriksberg är 769623-3274.

Q: När bildades Bostadsrättsförening Balladen i Västra Eriksberg?

Bostadsrättsförening Balladen i Västra Eriksberg bildades år 2013.

Q: Hur kontaktar jag styrelsen i Bostadsrättsförening Balladen i Västra Eriksberg?

Kontakta styrelsen via de uppgifter som visas på den här sidan. Styrelsen kan också claima föreningsprofilen för att lägga till direktkontakt.

Annons

Kontakt

Claima denna BRF

Externa källor

Bolagsverket ↗InfoFinder.se ↗

Saknar föreningen en hemsida?

Vi bygger och sköter hemsidor åt bostadsrättsföreningar.

Läs mer →